Aniołek z Wysp

Sonny Angel to angielska marka produkująca małe aniołki mające przynosić szczęście. Figurki te posiadają skrzydełka na plecach, gołą pupę oraz czapeczkę inspirowaną wybranym motywem.

Intencją producenta było, aby Sonny Angel swoim słodkim i przesympatycznym wyglądem umilał nam życie i jako malutki przyjaciel był zawsze przy właścicielu, chroniąc go, dając pocieszenie i wywołując uśmiech za każdym razem, gdy się na niego spojrzy. Taka jest właśnie misja aniołka Sonny’ego i trzeba przyznać, że czasem się sprawdza.

Obecnie na rynku dostępnych jest 10 różnych serii mini figurek Sonny Angel, w tym cztery zwierzęce. Dodatkowo firma od czasu do czasu wypuszcza limitowane edycje, takie jak seria Crown oraz edycje sezonowe, na przykład na Boże Narodzenie, Walentynki i Halloween. Ich ilość jest ograniczona, przez co są produktem bardzo pożądanym przez fanów i kolekcjonerów. Do tej pory wyprodukowano ponad 500 różnych odsłon tego aniołka.

Pierwszy w historii Sonny Angel został wprowadzony na rynek w marcu 2005 roku i osiągał rozmiar 18-centymetrów. Wkrótce wyprodukowano mini-aniołki z serii “Animal Series Ver. 1”, które ubrane były w zwierzęce nakrycia głowy.

Za datę narodzin Sonny Angel przyjmuje się 15 maja 2004 r. Niedawno figurka świętowała swoje 14 urodziny – “Wszystkiego najlepszego Aniołku”.

Na zdjęciach: Sonny Angel z serii Marine