Szydełkowy świat

Dla wielu z nas szydełkowanie kojarzy się ze żmudnym wyrabianiem kolejnych oczek, nieustannym wpatrywaniu się w nitkę i trwonieniem cennego czasu. Dla niektórych jednak to prawdziwe hobby, wciągające bardziej niż cokolwiek innego, doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu i wykorzystanie go na tworzenie czegoś unikalnego, jedynego w swoim rodzaju.

Powstające dzieła są niepowtarzalne, a ograniczeniem dla nich jest jedynie wyobraźnia twórcy. Osoba tworząca nitkowe dzieła to prawdziwy kreator sztuki. Mnie osobiście, jako kolekcjonerkę lalek, najbardziej zachwycają właśnie tego typy szydełkowe produkty. Niesamowite jest to, jak po kilku, kilkunastu godzinach dziergania powstają jak przysłowiowy „feniks z popiołów” – misie, króliczki, sowy i właśnie lalki.

Taki niepowtarzalny, unikalny i jedyny w swoim rodzaju egzemplarz rozgościł się ostatnio w moim lalkowym pokoju. Choć wśród plastikowych, porcelanowych a nawet drewnianych panienek, wydaje się ona najmniej uczłowieczona, to jednak jej swoisty „sznurkowy” urok sprawił, że w wyjątkowy sposób „ożywiła” ona moją lalkową kolekcję.

Nadałam jej imię Dolores i przeznaczyłam dla niej specjalne lokum. Zajęła ona honorowe miejsce wśród swoich, powstałych z innego materiału „sióstr”, i niczym królowa patrzy na mnie z dumą tymi swoimi czarnymi, okrągłymi oczkami. Czyż nie jest przeurocza? Wracając do innych tego typu wyrobów.

Kreatorka mojej Dolores w swoim dorobku posiada też inne, nie mniej wyjątkowe panienki. Jestem pod ogromnym wrażeniem jej pracy i powstających dzieł, z których każde jest unikalne, jedyne w swoim rodzaju. Będąc właścicielem takiej lalki macie pewność, że to jedyny egzemplarz i nikt inny nie posiada takiego samego.

Wyjątkowe są także przesympatyczne misie, które niewątpliwie potrafią skraść serce każdego dziecka (i nie tylko) i zostać najwierniejszym przyjacielem z dzieciństwa.

Zachwyca również ogromnych rozmiarów długonogi królik, który swoim urokiem wywoła uśmiech na najbardziej zatroskanej twarzy.

W dorobku artystki jest też kilka mniejszych rozmiarowo maskotek. To różnego rodzaju zwierzaki spełniające się jako doskonałe zakładki do książek czy też wyjątkowe bryloczki np. do kluczy. Te produkty to idealne prezenty dla wyjątkowych osób.